Vytvoř si web stránku sám

Jak si vyberu nejvhodnější redakční systém?
Výběr redakčního systému a tím i dodavatele funkce závisí především na účelu webstránky . Je dobré zodpovědět si několik klíčových otázek. Vybíráme některé z nich:

 • Chci statickou a jednoduchou webstránku , na které uvedu jen základní údaje jako informace o sobě nebo o své fime, kontaktní údaje, krátký a výstižný popis svých služeb? Obsah webstránky nebudu často měnit.
 • Chci dynamičtější webstránku na níž budu část obsahu měnit často? Plánuji na svém webu interaktivní prvky jako např. diskusní fórum nebo možnost odeslání otázek, připomínek pomocí formuláře přímo ze stránky?
 • Plánuji v budoucnu rozšíření funkcí na svých stránkách? Nabízí mi dán redakční systém rozšíření o prvky jako je například e-shop?
 • Plánuji podnikat na více trzích a chci aby moje stránka měla několik jazykových mutací? (Např. Slovenština, angličtina, čeština)
 • Kolik mě služba bude stát? Je v ceně zahrnuta doména, hosting, e-maily?

Na základě odpovědí na výše uvedené otázky si vyberete redakční systém, který podporuje právě ty funkce (moduly, prvky) , které budete využívat. Podpora funkcí, které redakční systémy nabízejí se liší od produktu k produktu a od poskytovatele ke poskytovateli. Které funkce nástroje na tvorbu stránek nabízejí? Vybíráme některé z funkcí: Výběr šablony – určí primární grafický vzhled webstránky a rozmístění menu na stránce. Některé systémy podporují realizaci vlastních designových stylů – funkce pro pokročilé. – Obrázek, různé šablony jednoho systému.

web

Galerie obrázků , fotoalbum, archiv obrázků
Statistiky návštěvnosti webstránky – přehledy o tom, odkud návštěvníci na stránku přišli, jak dlouho se zdrželi, kolik podstránek si na stránce prohlédli, zda nakoupili, zda se na stránky vracejí
Statistiky vyhledávání na stránce – pomůže vám zjistit co konkrétně návštěvník na vaší stránce hledal. V případě, že se častěji objeví konkrétní poptávky, budete vědět kterým směrem rozšířit své služby.

 • Blog – pro ty kteří rádi píší a rádi se podělí o své názory s jinými
 • Statistiky návštěvnosti webstránky – přehledy o tom, odkud návštěvníci na stránku přišli, jak dlouho se zdrželi, kolik podstránek si na stránce prohlédli, zda nakoupili, zda se na stránky vracejí
 • Statistiky vyhledávání na stránce – pomůže vám zjistit co konkrétně návštěvník na vaší stránce hledal. V případě, že se častěji objeví konkrétní poptávky, budete vědět kterým směrem rozšířit své služby
 • Blog – pro ty kteří rádi píší a rádi se podělí o své názory s jinými
 • Kalendář – zúčastníte se na události? Dejte informaci o tom do kalendáře na stránce
 • Kontaktní formulář – přímo ze stránky vám návštěvníci mohou poslat dotaz, požadavek
 • Diskusní fórum – na výměnu názorů mezi návštěvníky stránky
 • Propojení s jinými softwarovými systémy (např. Účetní systém)
 • Podpora SEO – optimalizace pro vyhledávače je jeden z nástrojů internetového marketingu, který zajistí snadnější nalezení webstránky přes vyhledávače jako např. google
 • Automatické vkládání souborů a tabulek , nahrávání souborů
 • Video – máte zajímavé video z cest? Publikovat ho na svém webu
 • RSS kanál – publikujete pravidelně na webu nové články? RSS kanál umožní návštěvníkům stránky dostávat aktuální články e-mailem

Výhody redakčního sytému

Hlavní výhodou používání redakčního systému při správě webové stránky je efektivita . Uspoříte čas a peníze. Vlastní web můžete upravovat a doplňovat odkudkoliv, z jakéhokoliv počítača, který je připojen k internetu. Za aktualizaci webu navíc nemusíte platit. Jak s redakčním systémem začít Zkuste si vybrat takový redakční systém, který nabízí demoverzi, testovací verzi zdarma.

Vybírejte spíše ze systémů, které není třeba instalovat. Dobrou službu udělá nabídka manuálu k redakčnímu systému. Zajistěte si přihlašovací údaje, přihlaste se a následujte jednotlivé kroky. Proces tvorby vlastní webové stránky obvykle začíná výběrem grafické šablony, následuje tvorba hlavního menu s podstránkami a vkládání textů a obrázků. Vhodně zvolený redakční systém může fungovat jako příjemná hračka a výsledkem bude vaše vlastnoručně vyrobená stránka.

Po obecném úvodu, který byl nutný, protože zde nemůžeme uvést návody pro všechny stávající redakční systémy, podívejme se prakticky na instalaci jednoho vybraného redakčního systému. Na instalaci po ten bod, při kterém můžete na webech hostingových společností najít předinstalované redakční systémy. To vám napoví, zda chcete zkusit instalovat redakční systém sami, nebo použijete předinstalované systémy.