Sociální síť Nameee – nové české letadlo odlétá

Pod pojmem sociální sít si asi většina z vás vzpomene na velmi úspěšný Facebook. Jen u nás má něco přes 3 milióny uživatelů a proto není nic překvapivého, že se najdou tací, kteří by si na jeho úspěších rádi přivydělali. Jedním z nich je sociální síť Nameee.

Řekněte NE podvodníkům!

Na Nameee jsem shodou okolností narazil na Facebooku v podobě reklamy. V popise stálo něco jako vydělávejte na sociálních sítích a protože těmto věcem v zásadě nedůvěřuji, rozhodl jsem se podívat se tomuto projektu na zoubek. Už projití FB stránky ve mě nedůvěru prohloubilo – příspěvky na zdi typu „Co máte v plánu na dnešek a weekend ? Nějaká akcička či postel ? :-D “ „Proč ještě nespíte lidičky ? Copak děláte ?“, navíc v 1 hodinu ráno, jsou k smíchu. O odkazech na rádobyvtipná videa se raději nebudu vůbec zmiňovat.

O co vlastně jde?

Jde o to, že se zaregistrujete do nové, úžasné české sociální sítě, zaplatíte „malý“ poplatek 50$ (podle popisu… při platbě se dozvíte, že částka není s DPH, tudíž se vyšplhá až na 60$). Tím obdržíte VIP členství. Zajímá vás rozdil VIP – neVIP? – neVIP se do sítě vubec nedostane :-) Takže dokud nezaplatíte, nevíte, do čeho jdete. Pokud vás láká vidina obrovského bohatsví bez práce (probuďte se!!!) a zaplatili jste (rozlučte se s 1000kč :-) ), vašim úkolem je přitáhnout další ovečky. Za ty dostáváte nějaké %, stejně jako za kamarády, které zradí oni. Peníze tak dostáváte až do 4. úrovně.

Z výše napsaného je na první pohled jasné, o co se jedná – o odporné letadlo / pyramidu. Je tak jen a jen dobře, jak rychle se tento projekt dostal na webPodvodné-Firmy.cz. Nikam jinam totiž nepatří.

Pokud už jste se setkali s článkem o Nameee, určitě bylo v diskuzi spoustu komentářů od „těch, kteří už vydělali stovky dolarů“. Nejvtipnější je jejich tvrzení, že už si stihli dokonce vybrat výplatu, kde se tyto příspěvky objevovaly už druhý den po stuštění projektu! :-) Navíc vás budou přesvědčovat o tom, že Nameee není žádné letadlo, budou vás nabádat ať podpoříte český projekt (ač nejsem žádný patriot, český projekt podpořím rád – tento si však žádnou podporu nezaslouží).

Kopie Facebooku

Na webu tyinternety.cz můžete najít pár obrázků, jak by měl Nameee vypadat. Jakákoli podobnost s Facebookem je zcela náhodná :-)

Kam dál?

Velmi kvalitní články o této české zlodějině najdete např. na webu fakebug,stalosemi.cz nebo tyinternety.cz. U článků na které narazíte doporučuji pro zasmání pročíst diskuze :-) V případě, že chcete přispět na rozvoj českých zlodějů a podvodníků, navštivte jejich web nameee.com.

 

Update 28. 3. 2011

Reportáž České televize – velice úsměvný výstup zástupce společnosti Nameee a několik zpovědí uživatelů zapojených do této pyramidy. A kdo že to je? Podlečlánku na stalosemi.cz je pan Kirlík z gay baru Silwer Cafe Bar, který se shodou okolností nachází na stejné adrese jako Nameee a. s.