Seo optimalizace

On page faktory přímo souvisí s obsahem a kódem stránky, jejím umístěním v rámci celého webu (na rozdíl od off page faktoru).

Pečlivé vyladění On page faktoru může velmi příznivě ovlivnit hodnocení stránky ve vyhledávači a tím i její umístění ve výsledcích vyhledávání. To platí zejména pro méně konkurenční oblasti. Předpokládá se, že vyhledávače dnes při hodnocení zohledňujívíce než 200 faktorů.

on-page-seo

Existují 3 základní aspekty:

Technické faktory -technické otázky řeší jak nakódovat a naprogramovat web stránky, aby vyhledávače mohli indexovat jejich obsah a aby ho co nejlépe pochopili (sémantika). Prakticky jde o vybrané state z pravidel přístupnosti. Pokud stránky odpovídají pravidlům přístupnosti, tyto faktory jsou automaticky dodrženy.

Obsahové faktory – V nich jde především o tvorbu kvalitního obsahu (copywriting) a rozmístění zvolených klíčových slov do prioritních míst na stránce. Prioritní místa na stránce jsou vyjmenovány výše, v tomto případě se ale řeší jejich element – textový obsah.

Informační architektura – Informační architektura v SEO je ta část celkové optimalizace, která řeší jak zahrnout jednotlivá témata z rozboru klíčových slov do webového projektu, čili strukturu a navigaci.

Pro více informací následujte tento odkaz.